ترموستات مالی چیست؟

دریافت وام روی سیمکارت و طلا و سند خودرو
 • ترموستات یک وسیله کنترل کننده در وسایل گرمایشی و سرمایشی است.به عنوان مثال هنگامی که اتو به دمای تنظیم شده برسد،ترموستات به طور خودکار دستگاه را تا زمانی که دما از مقدار تنظیم شده کمتر شود خاموش می‌کند.ترموستات در سیستم مالی نیز وجود دارد و برای هر فرد بسته به میزان درآمد،روش زندگی و میزان پس‌انداز وی تنظیم شده است.

  ترموستات مالی اگر به درستی تنظیم نشود مانعی برای کسب درآمد بیشتر است.فرض کنید برای شخصی مشکلی پیش بیاید و درآمد وی نتواند مشکل را حل کند(می‌تواند با وام‌خواه تماس بگیرد!).ناچارا باید تمام پس‌انداز خود را صرف حل مشکل کند.حال باید به سختی تلاش کند تا این کمبود را جبران کند اما چون ترموستات مالی وی روی مقدار قبل تنظیم شده است،به محض رسیدن به سطح پس‌انداز قبل تلاش متوقف می‌شود.درحالیکه اگر تلاش اضافه را ادامه می‌داد،می‌توانست ترموستات درآمد خود را روی مقدار جدید تنظیم کند و به سطح پس‌انداز بالاتری برسد.

  ترموستات مالی در جهت عکس نیز عمل می‌کند.اگر درآمد و میزان پس‌انداز فرد به هر دلیلی زیاد شود،وی تلاش خواهد تا این درآمد اضافه را خرج کند و به سطح پس‌انداز پیشین بازگردد.

  اما چگونه باید این ترموستات را تنظیم کرد؟

  این امر در درجه اول به باورهای فرد بستگی دارد.دیدگاه‌های محدودکننده‌ای مانند پول نیست،پول خوشبختی نمی‎‌آورد،پول درآوردن سخت است باعث می‌شود تا ناخواسته در مقابل درآمد خوب مقاومت کنید.تغییر دیدگاه می‌تواند به شما در تنظیم درست ترموستات مالی کمک کند.این تغییر دیدگاه شامل جملاتی از قیبل من همینم،درآمد من همین قدره،وقتی بهم حقوق نمیدن چیکار کنم هم می‌شود.

  راه دیگر تنظیم ترموستات مالی افزایش سرمایه است.افزایش سرمایه باعث می‌شود تا به تدریج سطح پس‌انداز شما افزایش پیدا کند و بتوانید درجه ترموستات مالی خود را بالاتر ببرید.

  تغییر شرایط اقتصادی نباید مانع از تنظیم ترموستات مالی شما شود.شرایط اقتصادی نامساعد برای اکثریت مردم وجود دارد و این مشکل فقط برای شما نیست.

  اگر برای خود هدف مالی تعریف کنید،راحت‌تر می‌توانید ترموستات مالی خود را تنظیم کنید.به عنوان مثال برای خود یک سطح پس‌انداز تعریف کنید و طی یک مدت زمان مشخص آن را افزایش دهید.

  معاشرت با افراد ثروتمند می‌تواند موثر باشد.این افراد به دلیل نگرش مالی مثبت می‌توانند روی دیدگاه‌های شما تاثیر بگذارند.

  از افرادی که همه چیز را در پول میبینند یا آن را بی‌اهمیت می‌دانند دوری کنید.پول به هنگام نیاز مهم است و وقتی کاربرد ندارد بی‌اهمیت است.

  گاهی اوقات موفقیت در گرو ریسک کردن است.البته این بدان معنا نیست که بی‌گدار به آب بزنید،بلکه ریسک حساب شده و با سنجیدن تمامی جوانب است.

  فرصتها به راحتی به‌دست نمی‌آیند.از کوچکترین فرصت برای افزایش درجه ترموستات درآمد خود باید به‌نحواحسن استفاده کنید.

  امتیاز کاربران به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  با ما تماس بگیریدبرگشت به بالا