تامین سرمایه برای ایده های خلاقانه

تامین سرمایه برای ایده خلاقانه
 • بسیاری از افراد دارای ایده‌های عالی هستند ولی نداشتن سرمایه اولیه دغدغه اصلی آنهاست. یک ایده هرچقدر هم خوب، نیاز به سرمایه دارد.علت اجرایی نشدن بسیاری از ایده‌ها نداشتن سرمایه اولیه است.در این نوشته به بررسی راه‌های تامین سرمایه می‌پردازیم.

  اولین راهی که ممکن است به ذهن هرکسی خطور کند،قرض گرفتن است.این روش معمولا برای ایده‌هایی موثر است که نیاز به سرمایه چندانی ندارند مگر اینکه افرادی که به شما پول قرض می‌دهند حاضر به پرداخت مبالغ سنگین باشند!

  یکی دیگر از راه‌های تامین سرمایه دریافت وام است اما بیشتر مواقع پروسه آن بسیار سخت شده و عملا متقاضی را پشیمان می کند.افراد هنگام دریافت وام مورد نیاز خود با مشکلاتی روبرو هستند .

  یکی از این مشکلات نداشتن سپرده اولیه است. سوالی که در ذهن متقاضی وام ایجاد می شود این است که من پولی برای خواباندن در حساب داشتم که وام نمی گرفتم؟

  مشکل دیگر پیش‌رو طولانی بودن فرآیند و سلسله مراتب دریافت وام است که کار را برای متقاضی تبدیل به کابوس  و آرزوی دست نیافتنی می کند.

  مشکلی دیگر  پیدا کردن یک یا دو ضامن کاسب یا کارمند رسمی دولت است. یافتن شخصی که دارای فیش حقوقی از یک شرکت یا اداره معتبر باشد نیز دشوار است. همچنین ارایه گواهی کسر از حقوق و امضا سفته وچک ضمانت فرد وام گیرنده توسط ضامنین نیاز است.بسیاری از افراد به دلیل بدقولی وام‌گیرنده در پرداخت اقساط  تمایلی به ضمانت ندارند.همین دلایل کافی است تا اشخاص را از گرفتن وام و تامین سرمایه مورد نیاز خود منصرف کند.

  روش تامین جمعی سرمایه(Crowdfunding) راهی دیگر برای جذب سرمایه است.این روش در واقع کمپینی برای دریافت حمایت مالی از افراد مختلف است.نمونه‌های این روش را می‌توان در هنگام بلایای طبیعی برای جمع‌آوری کمک‌های انسان‌دوستانه مشاهده کرد.

  یک راه دیگر برای تامین سرمایه،جذب سرمایه‌گذار است.اما به دلیل خواسته‌های بسیارزیاد و بعضا غیرمعقول،این روش به شکست می‌انجامد.سرمایه‌گذار،مبلغ موردنیاز شما را تامین می‌کند و در یک بازه زمانی مشخص،سرمایه خود را دریافت خواهد کرد.هرچقدر بازه زمانی بازگشت سرمایه کوتاهتر باشد،سرمایه‌گذار برای تامین سرمایه شما بیشتر ترغیب می‌شود.

   

  برای ایده خود دنبال سرمایه باشید.

  در وامخواه ما به شما یاری می رسانیم که چگونه در کمترین زمان و با آسانترین شرایط، بدون نیاز به ضامن و سپرده گذاری اولیه برای ایده های بی نظیر خود تامین سرمایه کنید

  با ما تماس بگیرید.

  امتیاز کاربران به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  با ما تماس بگیریدبرگشت به بالا