انواع وام در ایران

 • انواع وام:

  در کشور ما وام های بانکی به دلیل محدودیت های بسیار تنها برای موارد خاصی استفاده می شوند. در زیر به برخی از این موارد اشاره می کنیم. که البته بیشتر آنها وام فوری نیستند.

  انواع وام
  انواع وام فوری و غیر فوری

   

  وام ازدواج :

  این وام فقط به عروس و دامادهایی داده میشود که بیش از یک سال از تاریخ ازدواج آنها نگذشته باشد. آن هم فقط برای ازدواج اول:)

  برای دریافت ازدواج فقط باید به بانک محل زندگی در محله خودتان مراجعه کنید. باید در همان شعبه حساب پس انداز قرض الحسنه افتتاح کرده و سن شما هم کمتر از ۱۸ سال تمام نباشد. مقدار وام هم فعلا حداکثر 100 میلیون تومان است. مدت بازپرداخت این وام حداکثر 120ماه و نرخ کارمزد مثل تمام وامهای قرض الحسنه ۴درصد است.

  در حال حاضر اکثر بانک ها این خدمت را ارائه می کنند.

  وام قرض الحسنه :

  وام قرض الحسنه وامی است که برای نیت خیر و بدون سود به افراد داده می شود. در حال حاضر نیز با شرایط سخت در بانک ها ارائه می گردد.

  وام مسکن :

  وام مسکن در قبال خرید مسکن یا در قبال سند تک برگ املاک به متقاضی داده می شود. درصورت نداشتن سند تک برگ نمیتوانید این وام را بگیرید و عموما بانک مسکن مجری اعطای این مدل وام می باشد.

  وام کشاورزی :

  این وام مختص به کشاورزان است و عموما توسط بانک کشاورزی با شرایط بلند مدت و سود پایین به کشاورزان اعطا می گردد. برای دریافت این وام باید برای بانک احراز گردد که شما این وام را روی زمین کشاورزی دریافت می کنید.

  وام های مضاربه ای :

  این مدل وام در بیشتر بانک ها با شرایط خاص و عنواین مختلف پرداخت می گردد.

  اگر دنبال وام فوری هستید مدل های زیر نیز برای دریافت وام وجود دارد.

  وام سیم کارت :

  وام سیم کارت همانطور از نامش پیداست به وامی گفته می شود که روی ارزش سیم کارت اعطا می گردد ، از ویژگی های مهم وام سیم کارت بدون نیاز به ضامن و چک و سفته بودن آن است ، جهت دریافت وام سیم کارت نیازی به انجام مراحل سخت اداری نیست و کوتاهترین زمان ممکن می توانید از تسهیلات سیم کارت خود استفاده نمایید.

  برای دریافت وام سیمکارت می توانید به سایت وام سیمکارت مراجعه کنید.

  وام طلا

  وام طلا در بانک ها ارائه نمی گردد و برای دریافت وام طلا باید به موسسات تضامنی مراجعه نمایید.

  امتیاز کاربران به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاه‌ خود را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  با ما تماس بگیرید
  پیمایش به بالا