سرمایه خود را افزایش دهید

چگونه سرمایه خود را افزایش دهیم
 • به دلیل شرایط اقتصادی امروز،افزایش سرمایه به کاری بسیار دشوار و در مواردی حتی غیرممکن تبدیل شده است.اما اگر با قواعد و راه‌های آن آشنا باشید،این امر بدل به کاری نسبتا راحت  می‌شود.در این مقاله به بررسی راه‌های افزایش سرمایه می‌پردازیم.

  پس‌انداز کنید

  هنگامی که پولی به دستتان می‌رسد،بخشی از آن را کنار بگذارید.مهم نیست منبع این پول درآمد شماست یا سود یک سرمایه‌گذاری.هنگامی آن را کنار گذاشتید باید آن را فراموش کنید.

  هزینه‌های اضافی را کاهش دهید

  این بدان معنی نیست که کلا هزینه نکنید و خساست به خرج دهید یا مخارج ضروری را فرموش کنید.بلکه به معنای مدیریت هزینه‌ها و پرهیز از تجملات و خرج کردن غیرضروری است.

  صبر داشته باشید

  افزایش سرمایه یک شبه اتفاق نمی‌افتد.عجله نکنید و صبور باشید.

  سرمایه‌گذاری کنید

  بخشی از درآمد خود را به خرید ملک،سهام یا طلا اختصاص دهید.فراموش نکنید که ولخرجی زیاد می‌تواند باعث پشیمانی شود.همچنین باید رکود و تورم را نیز در بگیرید تا از شکست در این راه جلوگیری کنید.

  برای پول خرج کردن اولویت تعیین کنید

  این کار باعث می‌شود تا براساس نیاز خود پول خرج کنید و از هدر رفتن سرمایه خود جلوگیری کنید.

  هوش مالی خود را تقویت کنید

  هوش مالی به معنای توانایی ذهنی برای انجام فعالیتهای اقتصادی است.با افزایش هوش مالی می‌توانید به سمت افزایش سرمایه خود حرکت کنید.

  با افراد ثروتمند و ورشکسته مشورت کنید

  ممکن است ثروتمندان برای افزایش سرمایه،راهی بلد باشند که شما آن را نمی‌دانید.به این ترتیب می‌توانید مهارت خود را در کسب ثروت افزایش دهید.همچنین از تجارت افرادی که سرمایه خود را از دست داده‌اند استفاده کنید.

  مخارج خود را ثبت کنید

  این کار باعث می‌شود تا درک بهتری از وضعیت مالی خود پیدا کنید و به‌تدریج به سمت کاهش مخارج غیرضروری و افزایش سرمایه حرکت کنید.

   

  امتیاز کاربران به این مطلب:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  با ما تماس بگیریدبرگشت به بالا